راه اندازی شبکه فیبر نوری پسیو و اکتیو در منازل، کاری پیچیده و دشوار می باشد به همین دلیل باید این کار را به افراد متخصص در این زمینه سپرد و از مشاوره این افراد استفاده نمود.

پروژه های فیبر نوری در منازل دارای دو بخش پسیو و اکتیو  می باشد و در سه فاز عملیاتی به شرح زیر اجرا خواهد شد.

 

مرحله صفر : مطالعاتی

در ابتدا با مشاوره و جلسات لازم با صاحبان پروژه سرویس های مورد تقاضا بررسی شده و بهترین مسیر برای دستیابی به آنها انتخاب شده و برآورد اولیه تجهیزات مورد نیاز انجام می شود. سپس امکان ارائه ی فیبر نوری از مخابرات محل، امکان ارائه ی سرویس ها در بستر فیبر نوری و نوع فیبر و دیگر تجهیزات مورد نیاز بررسی می شود.

همچنین در این مرحله مطالعاتی پیرامون مباحث اکتیو شبکه شامل سوئیچینگ، مانیتورینگ، هوشمند سازی، سیستمهای حفاظتی و امنیتی، IPTV و ... صورت می گیرد .

 


مرحله اول: طراحی

پس از آن فاز اول با عنوان طراحی اجرایی می شود.

این مرحله شامل طراحی معماری و عمرانی دیتاسنتر، طراحی  پسیو و طراحی اکتیو می باشد.
بهترین مکان برای احداث دیتاسنتر، چینش رک ها و کابل کشی داخل آن ، امنیت اتاق دیتا سنتر، نوع فیبر و بهترین مسیر کابل کشی فیبر نوری در این مرحله تعیین می شود.

همچنین طراحی اکتیو با در نظر گرفتن فاکتور های امنیت، قابلیت مقیاس پذیری، قابلیت مدیریت، قابلیت دسترسی، یکپارچگی، تطابق با نیاز سازمان، استاندارد بودن و ماژولار بودن صورت می گیرد.
با این کار ضریب خطای پروژه به طرز چشم گیری کاهش داده می شود.

وجود افرادی متخصص و با تجربه در زمینه فیبر نوری امکان مشاوره برای پروژه های متقاضیان و همچنین بررسی مراحل کار و ایجاد یک طرح شماتیک از طراحی با بهترین کیفیت و با بهینه ترین هزینه را فراهم می آورد.

 


مرحله دوم: تجهیزات

در فاز دوم با عنوان تجهیزات، نوع تجهیزات پسیو و اکتیو فیبر نوری تعیین می شود.

لیست کلیه تجهیزات غیر پاوری در قسمت پسیو و تجهیزات پاور دار در قسمت اکتیو آورده می شود.

با توجه به طیف وسیع و متنوع قیمتی و کیفتی این تجهیزات می تواند باعث سردرگمی غیر متخصصان شود. اما واردات تخصصی گروه فنی سپیتام و تجربه فنی و مدیریتی آن می تواند راهگشای اجرای بهینه و با کیفیت این پروژه ها گردد.

 


مرحله سوم: اجرا و نظارت

در نهایت در فاز سوم تحت عنوان اجرا و نظارت، مطابق با طرح های به دست آمده از مرحله قبلی پروژه اجرایی و نظارت خواهد شد.

لازم به ذکر است که فیبر نوری به دلیل ماهیت شیشه ای آن بسیار حساس بوده و نصب آن کاری دشوار می باشد و در صورت اجرای غلط ممکن است در حین کار، تار فیبر نوری شکسته شود. که در این صورت ترمیم آن نیازمند صرف هزینه و وقت  خواهد بود.

 یکی از حساس ترین مراحل اجرای پروژه، فیوژن فیبر نوری می باشد که نیازمند دقت و مهارت بالای فیوژن کار است. در صورت فیوژن بی دقت با دستگاه های بی کیفیت، ممکن است راه اندازی شبکه فیبر به درستی انجام نشود و مدت زمان زیادی صرف این شود که مشکل پیدا شده و برطرف گردد.

بدیهی است تخصص وتجربه  بالا گروه مهندسی صامتل می تواند سعی و خطا را در طراحی و اجرای پروژه ها از بین برده و کاری کاملا حرفه ای در کمترین زمان و با تضمین کیفیت با انتخاب بهترین برند های تجهیزات فیبر نوری را به شما ارائه دهد.

 

 

 

 

 

درباره صامتل

 

گروه  صامتل در تاریخ 1388 با هدف توسعه صنعت IT کشور آغاز به فعالیت نمود ، که در حال حاضر متشکل از پنج شرکت رسمی زیر گروه می باشد ، این گروه با در اختيار داشتن کادري مجرب و دارای گواهینامه های معتبر بین المللی در زمینه پیاده سازی سرویسهای شبکه ، و همکاری با چند شرکت خارجی و داخلی  فعال در این زمینه، آماده ارائه خدمات می باشد. سياست کلي  گروه ­ فراهم آوردن بستري مناسب جهت ارائه راهکارهای جامع شبکه،سیستمهای مدرن زیرساخت و نيز ارائه سرويس هاي مختلف امنيت اطلاعات ، پیشرو در زمینه شبکه های تلفنی  و  طراحی  و پیاده سازی سوئیچ های مخابراتی NGN و همچنین ارائه تجهیزاتی زیر ساختی و مخابراتی ،  در سطح کشور مي باشد. 

 

چشم انداز

 

 ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های مخابراتی که از یک سو

نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی

دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

تماس با ما

 

 تهران . میدان توحید . خیابان توحید . پلاک 75 واحد 6 

 

 کدپستی : 1419714353

 

 تلفن :  02191011530(10خط)

 

 24 ساعته : داخلی 800

 

 ایمیل : info@samtelfarda.com

 

 سایت : www.samtelfarda.com

 

Template Design:Dima Group